Vėdinimo sistemos triukšmingumas.
-
Nuo ko priklauso decibelai?
Akustinė tarša tampa opi problema daugelyje pasaulio miestų. Nuo sveikatai žalingo ilgalaikio triukšmo lygio kenčia 20% Europos gyventojų. Prognozės, nepaisant politikos tikslų, susijusiu su aplinkos triukšmu, liūdnos - mažai tikėtina, kad triukšmas miestuose sumažės.
Tad normalu, kad žmonės namuose nori ramybės ir tylos. Statant naujus namus, viena vertus yra paprasta užtikrinti žemą triukšmo lygį dėl nuo 2021 metų įsigaliojusių reikalavimų naujai statomiems pastatams: privaloma A++ energinio naudingumo klasė, kuri apsaugos Jūsų būstą nuo išorinio (lauko) triukšmo (aukštų šiluminių parametrų langai, bendras aukštas pastato sandarumas, privalomos vėdinimo sistemos ir pan.), kita vertus - namuose/bute atsiranda dar vienas triukšmo šaltinis - rekuperatorius. Įsirenginėjant vėdinimo sistemą labai dažnai sulaukiame klausimų apie oro padavimo/ištraukimo difuzorius ir jų triukšmingumą, ištraukiamą/paduodama oro kiekį, nes nuo to priklauso ar tyliai veiks rekuperacija.
Norėčiau pabrėžti, kad rekuperacija yra sistema, kurioje sujungti keli elementai: ortakiai, rekuperatorius, triukšmo slopintuvai, paskirstymo dėžutės ir tik galutiniame etape - difuzoriai. Tikėtis, kad vien tik sumontavus kokybiškus difuzorius išvengsite perteklinio triukšmo - naivu.
Tai ko reikia, komforto namuose užtikrinimui?
- Visa sistema turi būti tiksliai apskaičiuota įvertinant patalpų tūrį ir gyvenančių žmonių kiekį.
- Parinktos kokybiškos medžiagos ir įrenginys. Svarbu! Tinkamai parinktas vėdinimo įrenginio našumas. Nepalikus šiokio tokio našumo rezervo, rekuperatorius veiks aukštais sūkiais, naudos daugiau elektros ir skleis daugiau garso.
- Montavimas atliktas nepriekaištingai.
- Sumontuoti difuzoriai ir sureguliuoti oro srautai.
- Nustatyti rekuperatoriaus parametrai pagal Jūsų šeimos gyvenimo ritmą (ne auto režimas).